Forum o carvingu NEXTLINE

Forum carvingowe NEXTLINE

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-01-28 10:56:39

magali
Użytkownik
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

W jakim celu w carvingu używa się kleju ?

Witam.
Pytanie może niewłaściwie skonstruowane, bo wiadomo, że klej służy do klejenia. Po raz pierwszy taką informację wyczytałam na jakiejś stronie carvingowej, w zasadach dotyczących konkursu, która brzmiała" zabrania się używania kleju podczas zawodów" I tu ciekawość mnie " zżera " Nawet kiedyś miałam zamiar przykleić motylka do kwiatka (kropelką) ponieważ nie chciał " na nim siedzieć" ale wydaje mi się, że jest to pójście na łatwiznę. A co Wy o tym sądzicie? Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy napisy na arbuzie mogą być przyklejone -widząc idealny wzór na całej powierzchni i pomiędzy literkami. To tyle moich przemyśleń.
Pozdrawiam Ania.

#2 2010-01-28 23:25:46

Chef Andrew
Zbanowany
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]
Serwis

Re: W jakim celu w carvingu używa się kleju ?

Witam,
Klej służy do łączenia elementów w przypadkach nieprzewidzianych, np: gdy nóż nam się ześlizgnie i odetniemy jakiś element, a nie da rady go przymocować na wykałaczkę bądź drut. W Ogólnopolskich Zmaganiach Carvingowych, które organizowałem dozwolone było użycie kleju w uzasadnionych przypadkach (wypadkach), które to były rozpatrywane przez jury. Co do napisów, to zapewniam, że stanowią one monolit z resztą bryły. Są one wykonane bardzo precyzyjnie i umiejętnie, stąd mylne wrażenie ich odrębności. Co do pójścia na łatwiznę ... Niektóre formy przestrzenne są stabilniejsze, gdy je skleimy. To nie lenistwo, lecz pragmatyzm. Pozdrawiam. img/smilies/042

SŁYSZAŁEŚ? SPADAJĄCE GWIAZDY SĄ DOBRĄ WRÓŻBĄ, WIĘC WYPOWIEDZ ŻYCZENIE KIEDY PATRZYSZ W LUSTRO.

#3 2010-01-29 12:19:30

magali
Użytkownik

Chef Andrew Dziękuję ! Moja ciekawość została zaspokojona img/smilies/smile
Pozdrawiam.

#4 2010-01-30 10:50:35

owocowe dekoracje
Administrator

Ja myśle że zakaz używania kleju dotyczy też pewnego rodzaju dekoracji. Można zrobić kwiatka w taki sposób, że poskleja sie ze sobą wycięte płatki ,doklei pręciki czy łodyżkę. Jak ktoś robi np. ptaka można to zroboć na 2 sposoby ---1 wyrzeżbić go w całości ---2 posklejać ze sobą ogon skrzydła i tułw. Zakaz używnia kleju ma na celu to aby zawodnicy posługiwali sie jednym rodzajem techniki.

#5 2010-04-16 19:40:27

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]
Serwis

Witam wszystkich, chciałbym poeksperymentować trochę z klejem (oczywiście z tym o którym mowa powyżej :-)), chodzi o różnego rodzaju opierzenie ptaków.  I tu rodzą się moje pytania do bardziej doświadczonych kolegów odnośnie takiego kleju, jak on się w ogóle nazywa, jak szybko schnie, jak się go używa i ile kosztuje i gdzie można go kupić, jak jest jego wydajność?

Załączam carvingowe pozdrowienia
Paweł Sztenderski

#6 2010-04-19 14:23:05

magali
Użytkownik

Witam.
Też jestem ciekawa jakiego kleju się używa. Podczas wykonywania dekoracji na Wielkanoc mój śliczny img/smilies/smile kwiatek z cukinii ( wykończony) miał upadek niekontrolowany 2 płatki odłamane img/smilies/sad Pomyślałam sobie, że najbardziej kompatybilnym klejem, który w sposób łatwy i szybki łączy elementy wilgotne (wszak warzywa zawierają sok), jest "kropelka" i nie zostawia śladów klejenia gdyż jest przeźroczysta, a do tego poszczególne elementy  łączy  w ciągu kilku sekund.
Na pewno fachowcy udzielą właściwych porad w tym temacie img/smilies/smile

Pozdrawiam.

#7 2010-06-19 22:57:49

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]
Serwis

Widzę, że to forum to jakaś pomyłka chyba.  Dwa miesiące i żadnej odpowiedzi?! No cóż, stara metoda prób i błędów okazała się skuteczniejsza.

#8 2010-06-20 21:09:16

owocowe dekoracje
Administrator

Może nowi wiedzą już wszystko a ci doświadczeni nie bardzo chcą dzielić się swym doświadczeniem.Ciekawe dlaczego ???? może czegoś się obawiają .Zresztą aktywność naszych carvingowców w ogóle jest porażająca.Strona Carving Team Poland a jak wiesz formularz członkowski przysłało zaledwie 2 osoby.Też ciekawe dlaczego

Stopka forum