Forum o carvingu NEXTLINE

Forum carvingowe NEXTLINE

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-01-13 19:21:25

owocowe dekoracje
Administrator
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

II Puchar Skierniewic

Miło mi poinformować iż prowadzone są rozmowy z Młodzieżowym Centrum Kultury w sprawie zorganizowanie kolejnego  już Pucharu Skierniewic.
Jestem gorąco zainteresowany tym aby organizacja i atmosfera była lepsza jak w ubiegłym roku. Chetnie poznałbym Wasze zdanie na temat pewnych kwesti.
1. Co myslicie o tym aby było więcej konkurencji na konkretny temat (Coś w podobie jak jest n pradze na Melonowym festiwalu)
konkurencja pod tytułem "świat morski ", "zwierzęta" i inne. A może macie inne pomysłu , które warto wprowadzić lub przetestować.
2. System ocen
-sprawdził sie w zeszłym roku a może  macie inne pomysły???
Czekam na wasze sugestie

#2 2010-01-15 13:13:38

Krzysztof Wierzba
Użytkownik

Re: II Puchar Skierniewic

W zeszłym roku niestety nie dałem rady uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie lec w tym postaram się być do Twojej dyspozycji.
Tematy jak najbardziej są OK! Będzie więcej urozmaicenia!!!
Pozdrawiam
KW

#3 2010-03-08 13:30:33

Łukasz Kowalewski
Użytkownik

juz nie mogę się doczekać pisze się na tą imprezkę:cool:

#4 2010-05-31 00:05:55

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]
Serwis

Tomku czy wiadomo już  coś na temat tegorocznego Pucharu Skierniewic. Chodzi mi o datę, ewentualnie jakieś info co do konwencji zawodów, ilości konkurencji czy kategorii itp.
Przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#5 2010-05-31 21:01:22

owocowe dekoracje
Administrator

No tak trochę zamilkłem z tym Konkursem,ale pewne sprawy są tak ruchome ,że nie chce pisać o czymś co zmieni se Jeszcze parę razy
Na tę chwile jedno co jest pewne to to że Puchar Skierniewic odbędzie si ę w przed ostatni Weekend września tj 18.19.
Najprawdopodobniej będzie można przyjechać już i piątek i zostać do niedzieli
Nadal czekam na wasze sugestie i odpowiedzi zawarte na początku tego wątku

#6 2010-07-07 22:27:36

owocowe dekoracje
Administrator

zapraszam gorąco wszystkich na II Puchar Skierniewic, który odbędzie się w dniach 18-19 września 2010 r w Skierniewicach. Podczas imprezy zorganizujemy konkurs carvingowy o Puchar Skierniewic a w drugim dniu będzie przeprowadzony pokaz carvingu, podczas którego zbudujemy największą dekoracje carvingowa w Polsce.
Wszelkie pytania proszę zamieszczać na tym forum. Zadawanie pytań na forum zaoszczędzić mi mnóstwo czasu gdyż nie będę musiał odpowiadać kilka razy na to samo pytanie .Poza tym w ogólnej dyskusji doprecyzujemy wszelkie niejasności

Formularz na Puchar Skierniewic

Formularz na pokaz carvingu

Regulamin Pucharu

Kilka informacji
Zawodnicy startujący w Pucharze  będą mieli zarezerwowane noclegi z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę
Uczestnicy Pokazu przyjeżdżają na koszt własny

#7 2010-07-13 08:52:36

pablito
Użytkownik

Witam!
W tym roku postaram się być w Skierniewicach, choć na 100% nie mogę niczego planować- już kilka imprez w tym roku- m.in. Mistrzostwa Polski- mi nie wypaliły, ale nic to, na razie jestem dobrej myśli! Tomku rozwiń temat z regulaminu- 6.4  DO KONKURSU MOGĄ SIĘ ZGŁASZAĆ OSOBY ZAJMUJĄCE SIĘ  CARVINGIEM AMATORSKO. PROSZĘ  OSOBY  PROWADZACE DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W JAKIŚ SPOSÓB POWIĄZANĄ Z CARVINGIEM OWOCOWYM O NIE NADSYŁANIE ZGŁOSZEŃ-troszkę tego nie rozumiem- przecież każdy z Nas robi jakieś owocki za kasę! Czy prowadzi pokazy, itp. ! Z góry dzięki za wyjaśnienie.
Pozdrawiam
Paweł Peroń
P.S.
Co z moim zgłoszeniem do CTP?

#8 2010-07-13 20:31:17

owocowe dekoracje
Administrator

Witam Cię Pawłku
Ja również mam nadzieję że się sprężysz i znajdziesz czas na przyjazd do Skierniewic
Co do interesującego cie punktu w regulaminie.
Główny sponsor M C K w Skierniewicach promuje i wspiera AMATORSKIE formy twórczości 
Przesyłam link do ich  strony  http://www.mckskierniewice.pl/ tak ,wiec jesteśmy zobligowani do dostosowania się do nich
W regulaminie napisałem że osoby prowadzące działalność gospodarczą proszone są o nie nadsyłanie zgłoszeń.

Dla mnie fakt że ktoś prowadzi działalność gosp. oznacza że np. carving jest jego zawodem wykonywanym w danym momencie

Większość carvingowców gdzieś pracuje a carvingiem zajmuje sie w formie hobby  .Swoje pokazy czy szkolenia jakoś legalizuje stosując np umowę o dzieło czy umowę zlecenie.Takie działania nie przeszkadzają w starowaniu w konkursie.
Mam nadzieję że napisałem w miarę sensownie co to zawodowiec a co Amator -Hobbysta.

PS przyślij mi jeszcze raz swoją fotkę bo ta ze zgłoszenie do CTP nie chce mi się skopiować

#9 2010-07-14 09:07:01

pablito
Użytkownik

Dzięki za odpowiedż. Niebawem prześlę swoje zgłoszenie- w najgorszym wypadku znów moja kaska pójdzie na "przelew"!!! A wracając do punktu regulaminu, to w tym wypadku uważam, że między amatorem a zawodowcem granicą jest cieniutka jedwabna nić- ale nic to!!! Nie ma co rozprawiać o pierdołach! Jak już pisałem- zgłoszenie wyślę, a czy dam radę przyjechać- mam nadzieję, że tak.
Pozdrawiam
Paweł Peroń
P.S.
Zaraz wysyłam nową fotkę

#10 2010-07-14 18:45:07

owocowe dekoracje
Administrator

Jak Ci już pisałem "przelejemy" za Twoje zdrowie. Chociaż wolałbym abyś znalazł czas

#11 2010-07-23 14:59:37

Chef Andrew
Zbanowany
Serwis

Już się nie mogę doczekać. Pogaworzymy sobie. Do zobaczenia.img/smilies/042
Fajnie, że będą black boksy. Wspominałem o nich w Krakowie.

SŁYSZAŁEŚ? SPADAJĄCE GWIAZDY SĄ DOBRĄ WRÓŻBĄ, WIĘC WYPOWIEDZ ŻYCZENIE KIEDY PATRZYSZ W LUSTRO.

#12 2010-09-03 13:37:08

piecia2411
Użytkownik

pytanie od nośnie 1 konkurencji  czy do gotowego arbuza można coś jeszcze doczepiać np. róże czy tez ptaszki itp.czy to ma być gotowy arbuz z napisem nic więcej.
kompozycja kwiatowa czy sztuczne łodygi można tez użyć
3 konk. szablony można użyć .
pozdarawiam wszystkich uczestników i życzę powodzenia

#13 2010-09-05 13:09:04

owocowe dekoracje
Administrator

witam
Co do konkurencji pierwszej to nie można doczepiać do arbuza nic co nie jest zrobione z tego samego egzemplarza arbuza
W konkurencji z kompozycja kwiatową nie można używać nic oprócz drewnianych wykałaczek .Co do szablonów to jestem przeciwnikiem ich używania ale skoro na wszystkich konkursach wszyscy go używają to oczywiście MOŻNA UŻYWAĆ SZABLONÓW

W związku z tym ,że cały czas napływają zgłoszenia ,niektórzy rezygnują to zrobiło się małe opóźnienie .Ale w poniedziałek napisze listę uczestników i parę informacji organizacyjnych

#14 2010-09-09 21:17:53

owocowe dekoracje
Administrator

witam
w związku z roszadami co do udziału niektórych kolegów i koleżanek w Konkursie carvingowym trochę się zeszło z ustaleniem ostatecznej  listy uczestników

Oto lista uczestników:
Agnieszka Mielniczuk
Filip Rosa
Grzegorz Sibon
Mateusz Korbin
Jola Choińska
Piotr Kwiatek
Paweł Konieczny
Wiesio Miotk
Patryk Pipka
Piotr Prokopiuk
Mariusz Gachewicz
Łukasz Kowalewski
Paweł Peroń

Noclegi mamy załatwione w Hotelu Start  w Skierniewicach ulica Pomologiczna 8
podaje link do strony z informacjami o hotelu i mapką z dojazdem

http://meteor.turystyka.pl/start-skiern … ewice.html

Pokoje są zarezerwowane od piątku do niedzieli.
Wyżywienie ( jak na razie )we własnym zakresie ale może coś się zorganizuje.Picie --wiadomo!
Do Hotelu wchodzicie na hasło carving.
Nie rozdzielałem osób po pokojach liczę to że sami dojdziecie po porozumienia kto z kim będzie spał (jakkolwiek by to brzmiało).
Jest tylko  prośba pokój 3-osobowy proszę pozostawić dziewczynom

To chyba wszystko na te chwilę .Wszelki pytania zamieszczajcie na tym forum .Najłatwiej będzie mi na nie odpowiadać

Pozdrawiam Tomek

#15 2010-09-09 21:29:38

owocowe dekoracje
Administrator

Acha ! WAŻNE WAŻNE WAŻNE WAŻNE
Jesli chodzi o konkurencje 2 to po rozmowach z kilkoma uczestniakmi doszedłem do wniosku że do upinania owoców można wykorzystać gabkę kwiaciarską ( czy jak to się tam nazywa) maksymalna ilość gąbek to 3 sztuki .Oczywiście do tego może być draperia

#16 2010-09-10 22:05:31

annac79
Użytkownik

Życzę wszystkim powodzenia i miłej zabawy. W ubiegłym roku było super, w tym roku nie będę mogła uczestniczyć ale życzcie mi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia img/smilies/smile

#17 2010-09-15 18:35:57

owocowe dekoracje
Administrator

Ja życzę wszystkiego najlepszego .I niech ci tam jakiś arbuz szybko w brzuchu urośnie

#18 2010-09-21 00:22:49

anula67
Użytkownik

Witam
Jestem widzem, a nie twórcą i dlatego wypowiem się jako "oglądacz".
W Skierniewicach byłam w sobotę, bo chciałam zobaczyć Festiwal, a przy okazji na własne oczy zobaczyć to co oglądałam jedynie na zdjęciach. Jestem totalnym laikiem carvingowym, więc mogę jedynie powiedzieć, że prace były FANTASTYCZNE, a szczególnie arbuzowy lew. Niestety nie wiem, które miejsce zajął jego twórca, bo zapatrzona na prace nie patrzyłam na nazwiska, a niestety podczas dekoracji nie były pokazywane chociażby prace pierwszej trójki . I tu dochodzę do tego co tak trochę uwierało mnie jako widza. Umiejscowienie Pucharu w MCK na pewno dobre dla uczestników (lepsze warunki, ciepło itp) ograniczało możliwość dostępu. Bilet, który nie był drogi 3 zł na pewno ceną nie odstraszał, ale wdziałam kilka osób, które właśnie z tego powodu zrezygnowały z wejścia. Ja sama miałam szczęście miłe panie na "bramce" pozwoliły mi wejść kilka razy na ten sam bilet, ale potem zmienił je miły pan, który nie był tak wyrozumiały. Gdyby pojawił się on wcześniej pewnie nie zobaczyłabym prac z drugiej konkurencji i LWA img/smilies/smile. Myślę, że ten trochę utrudniony dostęp spowodował, że nie przewalały się tam tłumy. Gdyby było to umiejscowione w ogólnodostępnym namiocie myślę, że publika byłaby dużo większa. No chyba, że Carvingowcom na tym nie zależy i wolą bardziej kameralne klimaty img/smilies/smile. Jak mało ludzi nawet tam w Skierniewicach wiedziało co to jest carving i, że w ogóle były jakieś pucharowe zmagania można się było przekonać podczas dekoracji i nie piszę tu już tylko o małej frekwencji pod sceną. Większa grupka ludzi, którzy dość nieświadomie stali się widzami uroczystości byli klienci ogródka piwnego. Zupełnie nie wiedzieli o co chodzi. Nawet gdy ktoś niedosłyszał w jakiej konkurencji rozdawane są medale, ktoś usłużny podpowiedział mu, że to puchar w CATERINGU. Na szczęście ktoś z lepszym słuchem poprawił błąd. Jednak nawet wtedy nikt nie wiedział co to jest.
Ups, trochę się rozpisałam.

Pozdrawiam wszystkich Carvingowców.

#19 2010-09-30 22:35:20

owocowe dekoracje
Administrator

Droga Anulo
Zgadzam się całkowicie z Twoimi spostrzeżeniami.Jednak niestety żyjemy w świece w którym są sprawy na które nie mamy wpływu.
Mam tu na myśli bilety .MCK (jak sama widziałaś) użycza nam sale na całe dwa dni.Bilet wstępu nie jest biletem na konkurs carvingowy tylko na wszystkie atrakcje jakie oferuje tego dnia MCK.Na tą chwile organizacja konkursu poza MCK wiąże się z kosztami które przerastają możliwości finansowe organizatorów.
Oczywiście carvingowcy od kameralnych klimatów wolą kontakt z publicznością .W tym właśnie celu organizuje ten konkurs, który jednocześnie ma za zadanie promowanie  carvingu. Kończąc zapraszam Cię już teraz na następny Puchar Skierniewic w przyszłym roku

Stopka forum