Forum o carvingu NEXTLINE

Forum carvingowe NEXTLINE

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-06-21 12:46:13

owocowe dekoracje
Administrator
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Panie nauczycielki ze szkoły zrobiły kurs carvingu

Cytat ze strony  http://www.zskowal.edu.pl/index.php/152 … emiec.html

W ramach projektu edukacyjnego Leonardo da Vinci - Uczenie się przez całe życie pt. „Świadczenie usług cateringowych drogą do elastycznych form zatrudnienia i tworzenia miejsc pracy dla absolwentów szkół rolniczych" odbył się cykl spotkaniach przybliżających uczestnikom wyjazdu tematykę cateringu w gastronomii. Oprócz wykładów teoretycznych, przeprowadzonych w formie prezentacji multimedialnych zawierających treści m.in. o rodzajach cateringu, wyposażeniu firm cateringowych, specjalistycznym sprzęcie do cateringu i organizacji usług cateringowych, młodzież uczestniczyła w warsztatach. Podczas ich trwania uczniowie poznawali i doskonalili sztukę carvingu (rzeźbienie w owocach i warzywach) oraz sporządzali potrawy regionalne serwowane na przyjęciu cateringowym. Szkolenie przeprowadziły nauczycielki żywienia człowieka: Iwona Daniel i Andżelika Kopczyńska, które będą towarzyszyć uczniom podczas praktyk w Niemczech. Zajęcia były ponadto okazją do przeprowadzenia zajęć otwartych dla zainteresowanych nauczycieli.

Ja osobiście nie mam słów co do poziomu tego szkolenia
KUUUUPA ŚMIECHU
Jak widac na fotkach aby kogoś uczyć carvingu nie wystarczy książka,nożyk czy ukończony kurs
Aż wstyd pomysleć jak te dorodne dziołchy zaprezentyją  nasz polski carving w Niemczech .
fotki oraz źródlo  http://www.zskowal.edu.pl/index.php/152 … emiec.html
KUUUUPA ŚMIECHU

Boże widzisz i................. nie grzmisz

#2 2013-06-24 22:22:47

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]
Serwis

Re: Panie nauczycielki ze szkoły zrobiły kurs carvingu

Powiem Wam wszystkim, ze to faktycznie kupa śmiechu, ale jest to śmiech przez łzy.

Widziałem takich kursów mnóstwo w necie, przykład z dzisiejszego czekania na otwarcie szlabanu kolejowego:
http://www.lgdmalemazowsze.pl/index.php … 30-carving
Ale to chyba nie do przeskoczenia, coś na zasadzie mało płacisz to mało masz w zamian,  choć tu nie zgodzę się do końca z samym sobą. Lepiej pasuje mało wymagasz mało dostajesz w zamian.

#3 2013-06-25 12:26:25

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Serwis

Naszła mnie taka refleksja. A może te osoby, które brały udział w opisanych kursach / warsztatach były zwyczajnie i po prostu zadowolone. Bo przecież Tomku czy trzeba zaraz uczyć się nie wiadomo czego ( nie jestem pewny do końca, ze to piszę :-)
Prawdą jest, źe z pewnością wiele osób zrobiłoby te zajęcia lepiej. Ale po co? Może nikt tego nie chciał? Nie wymagał? Ba, może uczestnicy sami prosili o to co dostali? Może tylko na tyle starczyło pieniążków? Kto to wie?
Z drugiej strony jeszcze jedną kwestia. Nie wiem jak Ty, więc będę pisał tylko o sobie. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem carving w marcu 2006 od razu wiedziałem ze chcę spróbować. Zacząłem się go uczyć. Rzeźbiłem wtedy namiętnie arbuzy, całkowicie bez skórki, bez zabkow, prosto ale ładnie. Myślałem, ze robiłem cuda na kiju. Kiedy na dobre wróciłem do Polski dalej robiłem to samo, proste arbuzy. I każdemu się podobało, wszystkim bez wyjątku. Dopiero jak zacząłem zgłębiać temat zobaczyłem co robią inni, czy to w Polsce czy za granicą.

#4 2013-06-25 12:35:42

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Serwis

Im bardziej interesowałem się carvingiem tym więcej rzeczy było dla mnie tajemnicą do rozgryzienia, a o istnieniu niektórych technik, rozwiązań czy też pomysłów nie miałem bladego pojęcia. I znowu kiedy coś rozgryzłem, pojawiało się kilka kolejnych ciekawostek i przyszkód, tak jest do dzisiaj. Ale do czego zmierzam, bo chyba gubię wątek. Dzisiaj carving traktowany jest po macoszemu. Bardzo powierzchownie. Na tej fali popularności carvingu niektórzy tak się rozpedzili, ze nawet rzodkiewki cytrynki itp. dzisiaj traktują jako carving. A to już jest garni, mi osobiście znane z lekcji technologii czy praktyk zawodowych z lat '90 czyli czasów szkolnych.

#5 2013-06-25 12:49:37

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Serwis

Ale kto nie jest kucharzem tego nie wie. Uczniowie też tego nie wiedzą bo zawodu dopiero się uczą. Takie rzeczy jak dekorowanie polmiskow, talerzy czy potraw na bankiety miałem przez całą szkołę średnia i na praktykach. Ale nikt nie mówił na to carving, bo to wie był carving i nikt takiego słowa nie znał. Carving to egzotyka, nie zwykle dekorowanie potraw. To rzeźby, kompozycje owocowe i warzywne same w sobie tzw. centerpieces. Ale jak taki dziennikarz przyjdzie i napisze, ze uczniowie uczyli sie carvingu to w końcu i oni sami w to uwierzą. I nie jest w sumie ważne w tym wszystkim, ze to ich pracę wykonane na tych zajęciach są ładne i nie jednym zabiorą dech w piersiach, tylko o to co to tak naprawdę jest. A nie dajcie się nabrać ze to jest carving! Nauczyciele takie zajęcia mogą prowadzić w ramach technologii gastronomicznej lub ew. podstaw żywienia człowieka lub przedmiotach podobnych, i to w ramach zwykłych, programowych zajęć! Tyle w tym temacie. Więcej dekoracji może też w ramach zajęć dodatkowych pokazać i uczyć kucharz nawet z minimalnym doświadczeniem w zawodzie ( bo naprawdę nie trzęba wiele). Kurs carvingu natomiast niech robią te osoby dla których carving jest pasją i w carvingu wiele już osiągnęli. Tak oczywiście nie jest ale pomarzyć zawsze można :-)

#6 2013-06-25 13:00:57

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Serwis

I nie można wszystkiego co czytamy brać za pełną rzeczywistość. Jakiś czas temu przeczytałem artykuł dotowany bodajże na kwiecień 2013, ze carving w Polsce obecnie się mocno rozwija ( co absolutnie jest prawda!) oraz ze tworzy sie czołówka polskiego carvingu ( już dawno się juz utworzyła). Natomiast z krzesła spadłem jak doczytałem do końca, ze prawdziwą awangardę polskiego carvingu tworzą czterej Panowie ( i tu nazwiska). Przez szacunek ich nie będę podawał, bo te osoby zdobyły sobie zasługi rozwoju carvingu w Polsce ale do czołówki nie należą koniec, kropka.

#7 2013-06-25 13:05:24

owocowe dekoracje
Administrator

Paweł mi właśnie o to chodzi .
Niech  takie szkolenia się obywają, niech ludzie czerpią przyjemność z dekorowania owocami czy warzywami swoich stołów .ale na litość boską niech to się nie nazywa szkolenie carvingu. Carving to nie szaszłyczek z winogron ,czy grzybek z czegoś tam . Carving to nie dekorowanie owocami .
Carving to ozdabianie owoców (dekorowanie owoców)  czyli dla przykłady motywy kwiatowe wycięte w arbuzie czy melonie
Właśnie przez takie szkolenia dumnie nazywane szkoleniami carvingowymi ta sztuka się degraduje do tej przysłowiowej rzodkiewki ( której ktoś nawet nie wie, że trzeba wrzucić do wody )
A jeśli kto inny uwaza ,że carving to jest to co się pokazuje na tych pseudo szkoleniach to niech pojedzie sobie na pierwszy lepszy konkurs za granice  to zobaczy co to carving …
Dla wyjaśnienia nie chodzi mi o to że coś jest źle czy niedokładnie robione przez kursantów bo wiadomo że do tego potrzeba długiej pracy …Chodzi o to co pokazują instruktorzy…….. widziałeś tam jakąś różyczkę ,która jest standardem w carvingu

#8 2013-06-25 13:25:30

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Serwis

Sorki za te posty wszystkie ale pisze z telefonu i większa treść nie mieści mi się na ekranie, stąd tyle postów. A mi chodzi w tym wszystkim o rzetelna informacje. Robisz szkolenie z rzodkiewki, to rób ale niech tak piszą, robisz szkolenie z pomaranczy, rób, to też jest potrzebne ale niech tak piszą robisz carving to rób ale niech to też piszą.
I z innej bajki. Konkursy carvingowe w Polsce od 2009 wygrywało na przemian pięć osób. Wasik, Sztenderski, Gachewicz, Gniech, Szewczyk. Oczywiście ktoś pisząc o czołówce carvingu o tych osobach nie wspomniał słowem. Taka dziennikarską rzetelność :-) Ktoś kto przeczyta przytoczony przez Tomka  artykuł powie dalej, ze tam robiono carving. Jakie z tego wnioski?

Ostatnio edytowany przez Pawel Sztenderski (2013-06-25 20:33:45)

#9 2013-06-25 15:32:09

owocowe dekoracje
Administrator

To wychodzi na to ,ze mamy duzo pracy prze soba
aby ludzie zrozumieli  róznice miedzy dekorowaniem owocami a dekorowaniem owoców (carvingiem)
troche winy lezy tez po stronie srodowiska carvingowego,które nie zareagowała na to wszystko w porę..... ale to chyba wypływa z tego ze pomiedzu samymi carvingowcami nie bylo w tym temacie jedności

Ciekawe co piszesz o tym artykule i tej czołówce ....chętnie bym o tym poczytał

#10 2013-06-25 20:32:07

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Serwis

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ … sg,sa.html

No to proszę Cię bardzo. Artykuł jest z przełomu marca i kwietnia 2013 roku.
Dla mnie ogólnie szok jak można podchodzić do swojej pracy, tutaj konkretnie mam na myśli autora tego teksu. Choć słowo autora to za dużo powiedziane. Tekst jest zerżnięty słowo w słowo z innego miejsca w necie.
Zajęło mi raptem kilka minut, aby zobaczyć skąd.

17 marca 2010! (tak to nie błąd - rok 2010) autor tekstu "Nieco inaczej o carvingu" - ------------------- http://artelis.pl/artykuly/17246/Nieco- … o-carvingu opisuje carving w Polsce w sposób wyglądający w sumie na obiektywny, aczkolwiek zaznacza, iż jest to jego własny punkt widzenia.

We wrześniu 2011 ten sam tekst, ale podzielony na dwa artykuły pojawia się na kolejnym blogu. Z tym, że nie ma już akapitu "formuje się czołówka polskiego carvingu" bo takowa już wtedy była utworzona. Tutaj nie podaję linku, bo blog jest słaby, a do tego wygląda na nieużywany. Jak ktoś chce to na priva mogę podesłać link.

No i mamy 2013 rok. I Głos Wielkopolski, wersja internetowa, link z początku postu. Żenada!!! Ciekawe czy była zgoda autora tekstu na jego wykorzystanie.

I tak przeszliśmy od jednego tematu w drugi.

Załączam carvingowe pozdrowienia!

#11 2013-06-25 21:50:48

owocowe dekoracje
Administrator

HM tak mi teraz przyszlo do głowy po przeczytaniu tego wszystkiego
Carvingowiec ( ten prawdziwy) siedzi w domu godzinami ćwiczy ,wydaje kasę na owoce narzędzia i wyjazdy...
Jego cieżka praca przynosi owoce w postaci zdobytych tytułow ,uznania kolegów itp ......a tu nagle  znajduja sie inni co sie podłączają pod jego sukces
Mówilismy juz tu o tytułowaniu np Mistrz Polski itp ,teraz tak jakby  fałszuje sie cała historie i sytuacje w polskim carvingu ,o spłaszczaniu carvingu do rzodkiewki i szaszłuczków winogronowych czy robieniu szkoleń carvingowych przez laików już nie wspomnie
Panowie to chyba idzie w niewłasciwym  kierunku i czas zaczac działac

#12 2013-07-04 17:34:34

Zniesmaczony
Użytkownik

Do Pana Administratora

Witam,
czytając Pana wpis na tym forum zdaję się sądzić, że chyba nie przemyślał Pan do końca treści swojego postu oraz skutków jakie może on za sobą pociągnąć. Nie wiem czy zna Pan artykuł 212 kodeksu karnego - pewnie nie, dlatego pozwolę sobie pokrótce Panu przybliżyć jego treść:

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę
organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości,
które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania
potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega
grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków
masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo
pozbawienia wolności do roku.

Tekst, który raczył Pan zacytować ze strony CKR Kowal (tak na marginesie nie wiem czy za zgodą autora) warto było by przeczytać na Pana miejscu przynajmniej kilka razy i spróbować zrozumieć jego treść oraz ideę przeprowadzanych i opisanych zajęć.

Przytoczę Panu jeszcze raz temat przewodni przeprowadzonych zajęć:
„Świadczenie usług CATERINGOWYCH drogą do elastycznych form zatrudnienia i tworzenia miejsc pracy dla absolwentów szkół rolniczych"
to tak aby jeszcze raz podkreślić specjalnie dla Pana ideę oraz cel jakie im przyświecały.

Carving był jedynie elementem powyższych zajęć, polegającym na pobudzeniu wyobraźni oraz własnej kreatywności i inwencji twórczej -  czynnikach opartych przede wszystkim o dobrą zabawę oraz podstawy wiedzy w zakresie dekoracji z warzyw i owoców. Zaprezentowane zdjęcia natomiast stanowią jedynie wycinek pracy uczniów (m.in. tych dorodnych dziołch - jak Pan raczył określić uczennice / a może nauczycielki?) jaki włożyli oni w cały cykl powyższych przygotowań i nie wydaje mi się żeby mógł Pan dokonywać oceny na podstawie tych wyrwanych, skrótowych informacji.

W chwili obecnej zwracam się do Pana z prośbą o natychmiastowe usunięcie tego wątku.

Ostatnio edytowany przez Zniesmaczony (2013-07-04 17:35:59)

#13 2013-07-08 09:40:21

owocowe dekoracje
Administrator

Zniesmaczony napisał(a):

Do Pana Administratora

Witam,
czytając Pana wpis na tym forum zdaję się sądzić, że chyba nie przemyślał Pan do końca treści swojego postu oraz skutków jakie może on za sobą pociągnąć. Nie wiem czy zna Pan artykuł 212 kodeksu karnego - pewnie nie, dlatego pozwolę sobie pokrótce Panu przybliżyć jego treść:

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę
organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości,
potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega
grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków
masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo
pozbawienia wolności do roku.

Tekst, który raczył Pan zacytować ze strony CKR Kowal (tak na marginesie nie wiem czy za zgodą autora) warto było by przeczytać na Pana miejscu przynajmniej kilka razy i spróbować zrozumieć jego treść oraz ideę przeprowadzanych i opisanych zajęć.

Przytoczę Panu jeszcze raz temat przewodni przeprowadzonych zajęć:
„Świadczenie usług CATERINGOWYCH drogą do elastycznych form zatrudnienia i tworzenia miejsc pracy dla absolwentów szkół rolniczych"
to tak aby jeszcze raz podkreślić specjalnie dla Pana ideę oraz cel jakie im przyświecały.

Carving był jedynie elementem powyższych zajęć, polegającym na pobudzeniu wyobraźni oraz własnej kreatywności i inwencji twórczej -  czynnikach opartych przede wszystkim o dobrą zabawę oraz podstawy wiedzy w zakresie dekoracji z warzyw i owoców. Zaprezentowane zdjęcia natomiast stanowią jedynie wycinek pracy uczniów (m.in. tych dorodnych dziołch - jak Pan raczył określić uczennice / a może nauczycielki?) jaki włożyli oni w cały cykl powyższych przygotowań i nie wydaje mi się żeby mógł Pan dokonywać oceny na podstawie tych wyrwanych, skrótowych informacji.

W chwili obecnej zwracam się do Pana z prośbą o natychmiastowe usunięcie tego wątku.

Panie Zniesmaczony
Po naszej rozmowie telefonicznej oraz po przeczytaniu Pana wpisu na forum zastanawiam się czym tak naprawdę jest Pan zniesmaczony
Czy tym ze ktoś ( czyli ja ) wyraził swoje zdanie o poziomie warsztatów na których (według cytowanego programu warsztatów ) uczniowie poznawali i doskonalili sztukę carvingu (rzeźbienie w owocach i warzywach)
Czy tym ,ze poziom tych warsztatów był naprawdę niski

Wbrew temu co pan sądzi kilkukrotnie i dokładnie przeczytałem wpis na stronie……
Rozpoczęcie wątku miało na celu wywołanie dyskusji w środowisku carvingowców  i zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie się pojawiają  i mają  zły wpływ na cały rynek carvingowy .
Temat nie jest nowy i co jakiś czas się przewija nawet na tym forum http://owocowedekoracje.p2a.pl/viewtopic.php?id=43
Co świadczy o tym iż zjawisko kursów/szkoleń/warsztatów prowadzonych przez nieprzygotowane do tego osoby i o niskim poziome zamiast zamierać kwitnie w najlepsze .
Oczywiście potrzebne są wszelkiego rodzaju zajęcia jak to Pan pisze pobudzające  wyobraźni oraz własną kreatywność i inwencję twórczą ,potrzebne są zajęcia  oparte przede wszystkim o dobrą zabawę oraz podstawy wiedzy w zakresie dekoracji z warzyw i owoców
Ale niech takie zajęcia nie nazywają się warsztatami carvinowymi tylko warsztatami pobudzającymi wyobraźnie
Niestety na  przytaczanej stronie czarno na białym jest napisane .
cytat „ Oprócz wykładów teoretycznych, przeprowadzonych w formie prezentacji multimedialnych zawierających treści m.in. o rodzajach cateringu, wyposażeniu firm cateringowych, specjalistycznym sprzęcie do cateringu i organizacji usług cateringowych, młodzież uczestniczyła w warsztatach. Podczas ich trwania uczniowie poznawali i doskonalili sztukę carvingu (rzeźbienie w owocach i warzywach)” dla tych co nie wierzą skan ze strony http://www.zskowal.edu.pl z dnia 5.7.2013 r

http://owocowedekoracje.pl/fotki_forum/forum_szkola.jpg

Pisanie o zajęciach na których pokazano to co pokazano ( fotki poniżej)  jako warsztatach na których uczniowie poznawali i doskonalili sztukę carvingu jest grubą przesada i świadczy o nie zrozumieniu tematu carvingowego oraz całkowitym braku przygotowania przez instruktorów do przekazywani wiedzy carvingowej

http://owocowedekoracje.pl/fotki_forum/szkolenie.jpg foto ze strony http://www.zskowal.edu.pl/
http://owocowedekoracje.pl/fotki_forum/szkolenie0.jpg foto ze strony http://www.zskowal.edu.pl/
http://owocowedekoracje.pl/fotki_forum/szkolenie1.jpg foto ze strony http://www.zskowal.edu.pl/
http://owocowedekoracje.pl/fotki_forum/szkolenie2.jpg foto ze strony http://www.zskowal.edu.pl/

Pisze Pan dalej iż carving był jedynie elementem powyższych zajęć co tylko potwierdza to iż proces marginalizowania carvingu jako oddzielnej sztuk cały czas się rozwija
Organizuje się już kursy
Kucharz za elementami carvingu. 
Barista z elementami carvingu
A w wyżej przytaczanej szkole zorganizowano właśnie kurs catering z elementami carvingu
Niedługo okaże się, że będą kursy
Organizowania przyjęć weselnych z elementami carvinu lub Dekorowanie stołów, kościołów lub samochodów  z elementami carvingu
I tak naprawdę carving stanie się elementem wielu innych zawodów zamiast stać się równoprawna dziedzina tak jak np. florystyka

Jest jeszcze inna sprawa .
Dzięki takim wpisom i relacjom osoby organizujące takie warsztaty mimo swych niewielkich umiejętności szybko zaczynają funkcjonować w mediach np.  internecie jako osoby o doświadczeniu wystarczającym na prowadzenie warsztatów carvingowych .One same jak i szkoły które je zatrudniają czerpią profity w postaci uznania innych ,dobrej renomy lub nawet szkoły otrzymują fundusze na tego typu warsztaty itp. Co jest ewidentnym wprowadzaniem w błąd czytelników .Przykładem na to może być wpis na stronie
http://www.naszglos.info/wieci-gminne-p … arzeczewie

http://owocowedekoracje.pl/fotki_forum/szkola3.jpg foto  strony http://www.zskowal.edu.pl/z dnia 5.07 2013

Tak wiec jak pan widzi panie przeprowadzające te warsztaty już zaistniały w mediach jako osoby mające wszelkie kwalifikacje do prowadzenia warsztatów sztuki carvingu .Maja na tyle doświadczenia ,że są w stanie ( jak zostało to napisane ) doskonalić umiejętności innych ..A sama szkoła może poszczycić się wzbogaceniem programu nauczania  o elementu carvingu
Na pytanie .Czy to jest prawda??? musi Pan sobie odpowiedzieć sam

Co do  artykuł 212 kodeksu karnego to myślę ze mój wpis nie wyczerpuje znamion pomawiania kogo kolwiek gdyż nie
pomawiam innej osoby, grupy osób, instytucji, osób prawnych lub jednostek
organizacyjnych niemających  osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości,
potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności

A pisząc po ludzku nie wypowiadam się na temat kogo kolwiek,nie obrażam ,nie krytykuje ,nie wyzywam …..
Wyrażam jedynie swoje zdanie na temat poziomu warsztatów carvingowych, które zostały publicznie przedstawione a tym same zostały poddane publicznej ocenie   …..
Przytaczam cytaty oraz fotografie z innych publikacji rzetelnie informując o ich pochodzeniu i źródle. 
Jeśli chce Pan kierować sprawę na drogę sadowa …
Cóz nie mam na to wpływu,zrobi Pan jak będzie uważał …..Rozgłos w tej sprawie być może zwróci uwagę na podnoszone przeze mnie kwestie i jakoś je uporządkuje ..
Sąd  orzeknie kto ma racje …..
Jeśli Pan ….Poddam się karze…
A Pan co zrobi jeśli nie będzie miał Pan racji ????????

Pozdrawiam Tomasz Szpalek

#14 2013-07-08 11:45:37

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Serwis

Chylę czoła Tomku, widać, że napracowałeś się w poprzednim poście. Zdjęcia naprawdę robią wrażenie img/smilies/smile Pytanie tylko czy warto było?

Ale tak na poważnie. Straszenie sądem kogoś, kto publicznie wypowiada swoje zdanie o publicznym wydarzeniu zakrawa na trwogę!
Panie Zniesmaczony: Pan Tomasz Szpalek jest zasłużoną osobą na Polskiej oraz Europejskiej scenie carvingowej. To nie daje mu prawa do poddawania w wątpliwość jakości przeprowadzonych zajęć z carvingu. TAKIE PRAWO MA KAŻDY Z NAS. Programy edukacyjne finansowane ze środków ministerialnych i europejskich funduszy są tak naprawdę finansowane z naszych pieniędzy. A to daje nam prawo wypowiadać się w tym temacie. Mało tego. Ideą wszelkiego oznakowania sprzętu, sal dydaktycznych czy materiałów szkoleniowych jest właśnie rzetelna informacja przekazywana przez Płatników takich szkoleń, mówiąca wszystkim laikom dookoła co i za czyje pieniądze się w danym miejscu dzieje. Nierzadko Beneficjenci programów (niekoniecznie Ci ostateczni) są zobowiązani publikować informacje z przebiegu i realizacji tychże właśnie. I po co. A właśnie po to by ktoś taki jak Tomasz Szpalek, a także zwykły obywatel, np. hipotetyczny Jan Kowalski, mógł później przeczytać / zobaczyć na co idą nasze pieniądze i wypowiedzieć się czy jest z tego powodu zadowolony, wesoły, zniesmaczony, czy go coś nie uwiera itp.
Mnie osobiście właśnie coś uwiera, nawet nie wiem jak to dokładnie opisać. Ano nie wiem dlatego, że zdjęcia, które widziałem, a które zostały przytoczone w powyższym poście, nie wymagają komentarza!
Zastanawiam się czy aby przypadkiem te warsztaty nie były prowadzone po jakimś kursie barmańskim, na którym wbrew ustawie o szkolnictwie i wychowaniu w trzeźwości  serwowano alkohol. Bo to wygląda tak, jakby uczniowie czy nauczyciele byli na kilku promilowym gazie. Albo może najarali się czegoś ... Może tak właśnie było? A może nie! Zakładam jednak, że nie, aczkolwiek przytoczone zdjęcia prac wykonanych na tych warsztatach pozostawiają, że tak powiem, pewną dozę wątpliwości.
Użytkowniku Zniesmaczony, Drodzy Użytkownicy i Goście tego forum: wejdźcie na strony internetowe poświęcone kursom carvingu. Różnica jest taka jak między zepsutą, zardzewiałą lodówką a magnetofonem. Jaka dokładnie: po prostu nie wymagająca głębszego opisu. Jaki jest fakt: To nie jest carving.

Osobiście: będę robił wszystko aby moje pieniądze nie MARNOWANO w taki sposób.

#15 2013-07-08 13:23:41

owocowe dekoracje
Administrator

Wiesz !
Swym wpisem zwróciłeś moją uwage na jeszcze jedna kwestię
Faktycznie projekt edukacyjny Leonardo da Vinci  finansowany jest ze środków unijnych
http://pl.wikipedia.org/wiki/Program_Leonardo_da_Vinci

Cele programu: (prócz realizacji z edycji I)
-doskonalenie kompetencji zawodowych (zwłaszcza ludzi młodych) w celu zwiększenia ich szans na rynku pracy,
-poprawa jakości i dostępności ustawicznego kształcenia i szkolenia zawodowego umożliwiającego zdobywanie kwalifikacji na całe życie,
-zwiększenie szans na rynku pracy przez promowanie innowacyjności w kształceniu i szkoleniu zawodowym oraz rozwój konkurencyjności i kształtowanie przedsiębiorczości,
-zwiększenie szans na rynku pracy przez poprawę jakości i dostępności systemów kształcenia oraz doradztwa zawodowego,
-promowanie współpracy między instytucjami kształcenia zawodowego a przedsiębiorstwami (zwłaszcza małymi i średnimi) oraz partnerami społecznymi w celu dostosowanie wykształcenia do rynku pracy,
-wspieranie równych szans w dostępnie do kształcenia i szkolenia zawodowego osób bezrobotnych,
-wykorzystanie technologii informatycznej i komunikacyjnej w kształceniu i szkoleniu zawodowym,
-poprawa przejrzystości kwalifikacji zawodowych.

Szkoła dostała pewnie na to kase .....
Co zaproponowała uczniom w ramach założonych celów i unijnego  budzetu
Elementy carvinu na skandalicznie niskim poziome
To takie polskie piekiełko zrobie sam bo tak będzie taniej ...profesjonalizm i doświadczenie sie nie liczą
Podobnie jak dbałość o to jak przygotowani w kwesti carvingu   będę ci uczniowie,
a przeciez jada do Niemiec reprezentowac nasz kraj
Xiang Wang sie uśmieje  jak to zobaczy 

Tak sie zastanawiam  ...
Jak Pan Zniesmaczony usiądzie w restauracji lub przyjedzie do niego catering i postawi mu przed nosem podobne "dekoracje" czy bedzie równie zniesmaczony

#16 2013-07-10 23:42:04

DominikBajer
Użytkownik

Pozwolicie chłopaki ze się wtrącę i dodam coś od siebie;)
Po rocznej pracy w carvingu miałem okazję odbyć "szkolenie" carvingu, było to szkolenie bez określonego stopnia który kursant miał uzyskać po zajęciach. Cóż.. instruktorem była osoba która odbyła szkolenie I stopnia w naszym gronie i jej poziom pracy nie przekraczał umiejętności przeciętnego kursanta, zdecydowała ze to wystarczy by szkolić ludzi w tej dziedzinie. Dowiedziałem się później, ze gdy chodzi o projekty unijne to organizator zaprasza do współpracy osoby, które oczekują najmniej kasy. Może się mylę.. Lecz zgadzam się z wami ze carvingiem tych zajęć nie można nazwać bo sam tego doświadczyłem i po 3h szkoleniu "carvingu" byłem zniesmaczony.

Pozdrawiam Dominik

Stopka forum