Forum o carvingu NEXTLINE

Forum carvingowe NEXTLINE

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-01-13 15:47:25

owocowe dekoracje
Administrator
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Co to znaczy dobry nóż tajski

Jedna z moich koleżanek ułamała ostrze w nożu który jej zrobiłem .
Był to nóż z pierwszych serii, wiec ostrze było  ze stali narzędziowej ,a wiec to które sniedzieje i przy niewełaściwym dbaniu o nie moze zardzewieć.
Obecnie ( wskutek sugesti paru klikentów ) wstawiam ostrza ze stali nierdzewnej. wiec i mojej koleżance wstawiłem ładne ostrze nierdzewne .
Troche sie zdziwiłem , kiedy zadzwoniła do mnie z pytaniem co jej wstawiłem,
Mówiła ,ze nóż owszem ładny nie śniedzieje,  ale inaczej sie nim pracuje ,bo np ....inaczej sie wygina

Tak sie potem zastanawiałem ....To jakie powinienem wstawiac ostrza do noży
Dobre  czy ładne
Wiadomo nie da sie tego połączyć ale może wasze opinie jakoś  mi pomoga  w  tej kwesti

#2 2012-01-14 15:57:25

Aga.M
Użytkownik

Re: Co to znaczy dobry nóż tajski

I to jest bardzo dobre pytanie...

To mi złamał się ten nożyk kiedy, jakiś czas temu ciążyło nad moim sprzętem lub mną jakieś dziwne fatum img/smilies/sad  i w ciągu jednego tygodnia  straciłam ostrze w swoich dwóch nożykach(jeden od Tomka-ze stali narzędziowej,a drugi T_r_i_a_n_g_l_e-stal nierdzewna) .Myślałam,że wyjdę z siebie i stanę z boku........Noże służyły mi dobre dwa lata i nigdy wcześniej nie miałam z nimi problemów.Wykonałam  telefon do Tomka,oraz do Pana,który jest  przedstawicielem niemieckiej firmy-czyli osób ,od których otrzymałam nożyki.Chciałam się dowiedziec co mam dalej uczynic z moim niestety popsutym sprzętem.
Jakie było moje zdziwienie,kiedy T_r_i_a_n_g_l_e zostawiło mnie NA LODZIE-miałam sobie sama zreperowac nożyk,ponieważ nie mają możliwości, ani wymiany ,ani reperacji takiego sprzętu............dla mnie -N I E  S M A K img/smilies/sad,a szkoda.
Wedle wskazówek miałam poszukac metaloplastyka...........-więc Tomeczku img/smilies/big_smile UKŁON i DZIĘKI za zreperowanie T_r_i_a_n_g_l_e,bo przecież mogłeś odmówic naprawy sprzętu ,którego nie wykonałeś.

ale, przecież zreperowałeś mi też nożyk,Twój....... i jakie było dla mnie zdziwienie,kiedy zobaczyłam,że mój nożyk,który miał ostrze ze stali narzędziowej jest teraz ze stali nierdzewnej.
Ja wiem,że chciałeś go mi oddac w jak najlepszym stanie ,ale za bardzo sie przyłożyłeś img/smilies/smile ...(hi hi hi ...nie dogadaliśmy tego....)Osobiście nie mam nic do stali nierdzewnej ,ale mi nie chodzi o to aby nożyk................. wygladał ślicznie-bo się błyszczy............ i Ty już o tym wiesz.
Może jestem jakaś wybredna ,ale wiem,że ostrze że stali narzędziowej jest bardziej plastyczne ,niż to z nierdzewnej.Oba wydają się byc tej samej grubości,ale gdy trzeba coś wyciąc i ostrze odgiąc to różnią się bardzo.Dużo lepiej też wycina mi się nim w mydełku.

Następna sprawa,którą zauważyłam to jest ostrzenie-może to tylko jakieś moje złudzenia ,ale mam wrażenie ,że stal narzędziową można szybciej naostrzyc i dlużej taka pozostaje.......-a co Wy myślicie na ten temat?

a jeszcze jedno-może ostrza ciemnieją,ale wydaje mi,że jeżeli komuś zależy na dobrym nożu- to tylko leniwi będą mieli z tym problem(OCZYWIŚCIE NIE UJMUJĄC NIKOMU img/smilies/smile )
Tomek jeszcze raz dzięki................a czekam na spostrzeżenia innych carvingowców.
                                       Pozdrawiam Agnieszka M.

Ostatnio edytowany przez Aga.M (2012-01-14 16:18:27)

#3 2012-01-22 22:49:33

AndrzejP
Użytkownik

owocowe dekoracje napisał(a):

Jedna z moich koleżanek ułamała ostrze w nożu który jej zrobiłem .
Był to nóż z pierwszych serii, wiec ostrze było  ze stali narzędziowej ,a wiec to które sniedzieje i przy niewełaściwym dbaniu o nie moze zardzewieć.
Obecnie ( wskutek sugesti paru klikentów ) wstawiam ostrza ze stali nierdzewnej. wiec i mojej koleżance wstawiłem ładne ostrze nierdzewne .
Troche sie zdziwiłem , kiedy zadzwoniła do mnie z pytaniem co jej wstawiłem,
Mówiła ,ze nóż owszem ładny nie śniedzieje,  ale inaczej sie nim pracuje ,bo np ....inaczej sie wygina

Tak sie potem zastanawiałem ....To jakie powinienem wstawiac ostrza do noży
Dobre  czy ładne
Wiadomo nie da sie tego połączyć ale może wasze opinie jakoś  mi pomoga  w  tej kwesti

Ja uważam że nóż powinien być nierdzewny bo ma kontakt z żywnością.

#4 2015-03-04 13:58:46

zdravcio
Użytkownik

Gdzie zaopatrzyliście się w swoje?

Ostatnio edytowany przez zdravcio (2015-03-10 16:08:34)

#5 2015-08-17 15:13:06

owocowe dekoracje
Administrator

noże tajskie można znależć  #nextline

#6 2015-08-17 15:17:22

owocowe dekoracje
Administrator

noże tajskie można znależć  #nextline

#7 2015-11-01 20:28:59

alisss85
Użytkownik

Ja kupiłam mój nóż tajski w firmie Nextline. Trafiłam na niego  szukając kursu carvingu.
Wszyscy na forum je chwalą a kupić można je tylko u Pana Tomka.Dziwne.

Ostatnio edytowany przez alisss85 (2015-11-01 21:11:13)

Stopka forum