Forum o carvingu NEXTLINE

Forum carvingowe NEXTLINE

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-10-15 11:12:44

owocowe dekoracje
Administrator
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Co można wyczytać w internecie o historii carvingu polskiego...

Wielu carvingowców pisze swoje historie związane z carvingiem ..Oczywiście są to ich własne historie  pisane na podstawie ich przeżyć i doświadczeń .
Jednak są osoby które  próbują przedstawiać historie carvingu polskiego .
Pytanie czy opowieść  nazwana" Historia carvingu polskiego " jest  prawdziwa, rzetelna i pełne ..to pytanie  pozostawiam do waszej oceny.

#2 2015-10-15 11:28:04

owocowe dekoracje
Administrator

Re: Co można wyczytać w internecie o historii carvingu polskiego...

Jedna z takich opowieści  zamieszczona jest na stronie Carving-art  Paweł Sztenderski 

(...)
Historia Carvingu w Polsce – Otwarcie Instytutu Sztuki Carvingu

Prezentację prowadzili Paweł Sztenderski oraz Grzegorz Gniech.

(…) w roku 2006 po raz pierwszy spotkałem się ze sztuką dekorowania owoców i warzyw. Było to podczas mojej pracy na Hawajach i Alasce (…) – mówił Paweł Sztenderski. Jego słowa obrazowały zdjęcia pierwszych prac oraz fotografie imponującego statku pasażerskiego Island Princess, na którym pracował.

(…) Naszą wspólną pasją carving stał się w roku 2007, kiedy Paweł zaczął pracować w hotelu, w którym pracowałem ja – dodał Grzegorz Gniech.  Kiedy w roku 2008 daliśmy z Pawłem pokaz swoich możliwości przed szerszą publicznością wiedzieliśmy już, że carving stanie się częścią naszego życia (…)

(…) W tamtym czasie w Internecie panowała niepodzielnie Nasza-Klasa. Serwis społecznościowy był swoistym okienkiem na świat. Publikowane przez nas w tym serwisie zdjęcia zobaczył Krzysztof Wierzba i postanowił się z nami spotkać.  Pojawił się u nas w hotelu w roku 2009. Tak zaczęła się nasza ogólnopolska przygoda z carvingiem (…) – opowiadał Paweł Sztenderski.

W tym momencie głos zabrał Krzysztof Wierzba i opowiadał o tym jak carvingiem pasjonował się już od kilku lat i jak podjął próby zjednoczenia środowiska osób zajmujących się carvingiem.

(…) Swoją przygodę z carvingiem również zacząłem podczas pracy w gastronomii. Było to w roku 2005. Wtedy też zacząłem szukać w Polsce osób, które podobnie jak ja rzeźbią w owocach i warzywach – mówił Krzysztof Wierzba. Znalazłem Marka Rybackiego, Darka Ślusarczyka oraz Mirka Bobrowskiego. Wtedy doszło też do naszych pierwszych spotkań, a potem już lawina carvingowa ruszyła. Byłem pomysłodawcą ogólnopolskiego stowarzyszenia. Postanowiliśmy, że grupa będzie nazywać się Carving Team Poland. Już w roku 2007 odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Carvingu, które wygrała Tajka Supattra Seeda. Rok później kolejne (zwyciężył Marek Rybacki). Byłem współorganizatorem obu pierwszych edycji, które odbywały się w Starych Jabłonkach podczas Festiwalu Sielawa Blues. Do naszej grupy dołączali kolejni sympatycy carvingu i nasze grono carvingowe rosło z każdą chwilą.

Podczas Gdańskiego Carving Show w 2008 oficjalnie ogłosiliśmy zawiązanie Polskiej Grupy Carvingowej – Carving Team Poland. W roku 2009 zaprosiłem Pawła i Grzegorza do udziału w kolejnym Gdańskim Carving Show, które organizowałem już po raz trzeci, i tak również oni stali się częścią naszej polskiej rodziny carvingowej (…)  – opowiadał Krzysztof Wierzba

W tym czasie carving w Polsce staje się co raz bardziej popularny. Wszyscy członkowie nieformalnej grupy carvingowej działają na rzecz promocji tej sztuki. Do końca roku 2010 odbyło się wiele pokazów i eventów z carvingiem w roli głównej lub w tle. Ponadto rękami swoich członków grupa zorganizowała ogólnopolskie konkursy (w nawiasie nazwisko organizatora):

Mistrzostwa Polski w Carvingu – 2007, 2008 (Krzysztof Wierzba), 2010 – Dariusz Ślusarczyk, Marek Rybacki
Puchar Polski w Skierniewicach – 2009, 2010 – Tomasz Szpalek
Ogólnopolskie Zmagania Carvingowe – 2009, 2010 – Łukasz Szewczyk
Festival Carvingu – 2009, 2010 – Mirosław Bobrowski

Pojawiły się również pierwsze książki o sztuce carvingu (Marek Rybacki, Dariusz Ślusarczyk, a później  serie książek Rajmunda Królika).

Carving rozwijał się również w Europie, szczególnie u naszych sąsiadów Czechów i Słowaków. Tam również odbywały się liczne konkursy, których współorganizatorem był Ludek Prochazka, założyciel Czech Carving Studio. Polacy z powodzeniem występowali poza granicami naszego kraju. Tomasz Szpalek zajął drugie miejsce w Czech Carving Cup 2008, Mirosław Bobrowski również był drugi podczas Slovakia Carving Cup 2008, dodatkowo zdobył srebrny medal na Olimpiadzie IKA 2008. Polacy za sprawą Mirosława Bobrowskiego, Mariusza Gachewicza, Łukasza Szewczyka, Tomasza Szpalka, Artura Kufla, Wiesława Miotka i Piotra Wasika udanie startowali również w Melonouvym Festivalu (od 2012 Melonouvy Sampionat). W roku 2010 Piotr Wasik został pierwszym polakiem, który zwyciężył w międzynarodowym konkursie carvingowym (Melonouvy Festival). Również w 2010 roku miał miejsce kolejny sukces polskiego carvingu na arenie międzynarodowej – Mirosław Bobrowski zdobył złoty i brązowy medal podczas Kulinarnego Pucharu Świata w Luxemburgu. W zawodach we Francji z powodzeniem rywalizowali z kolei Piotr Wasik oraz Łukasz Szewczyk.

Również na arenie ogólnopolskiej dużo się działo. W Mistrzostwach Polski zwyciężali wspomniany wcześniej Marek Rybacki (2008) oraz Piotr Wasik (2010), który swoje zwycięstwa (również Festival Carvingu – 2009, 2010) przeplatał z Mariuszem Gachewiczem (Puchar Skierniewic 2009, 2010; Ogólnopolskie Zmagania Carvingowe 2009).

Przełom roku 2010 i 2011 to z kolei ogólnopolskie sukcesy Pawła Sztenderskiego, który zwyciężał w czterech kolejnych konkursach (Ogólnopolskie Zmagania Carvingowe 2010, Turniej Carvingowy w Grucznie 2011, Mistrzostwa Polski 2011 oraz Puchar Polski 2011). Na Festivalu Carvingu z kolei po raz trzeci z rzędu zwyciężył Piotr Wasik (2011).

W roku 2011 po raz pierwszy podjęto próby sformalizowania stowarzyszenia Carving Team Poland. Jednak nie udaje się zarejestrować stowarzyszenia w sądzie w Warszawie. Członkowie grupy działają nieprzerwanie i dalej promują sztukę carvingu. Pojawia się kolejna polska książka w dziedzinie tworzenia dekoracji z owoców i warzyw (Łukasz Szewczyk, Piotr Wasik). W 2011 w Niemczech odbywają się kolejne zawody Mistrzostw Europy. Mamy reprezentację drużynową (Łukasz Szewczyk, Piotr Wasik, Grzegorz Sibon), która wśród ekip zespołowych zajmuje drugie miejsce oraz pierwszego polskiego sędziego w carvingowym konkursie na poziomie europejskim – Mirosław Bobrowski.

Kiedy mówimy o początkach formalizowania się stowarzyszenia Carving Team Poland nie sposób wspomnieć o roku 2012 i osobie Mariusza Gachewicza. Spośród zebranych gości nie zabrakło również i jego więc to Mariusz zabrał głos i opowiadał o tym jak ten czas widział swoimi oczami.

(…) Od początku istnienia Carving Team Poland działało jako grupa nieformalna. Powodowało to wiele utrudnień i komplikacji. Od początku chciałem, aby grupę zarejestrować jako stowarzyszenie. Kiedy nie udało się tego zrobić w latach 2011-2012 w Warszawie zaproponowałem, aby zadania tego podjęli się Paweł Sztenderski oraz Grzegorz Gniech. Widząc ich skuteczność w działaniu byłem pewien, że to odpowiednie osoby. Jak widać dzisiaj, nie pomyliłem się w swojej ocenie (…) – mówił Mariusz Gachewicz.

Ostatecznie w  dniu 27 lutego 2013 Grzegorz Gniech i Paweł Sztenderski rejestrują stowarzyszenie Carving Team Poland w Sądzie Rejonowym w Gdańsku. Wcześniej jednak, odbyły się wybory władz.

(…) Cieszę się, że to mnie wybrano Prezesem Stowarzyszenia Carving Team Poland – mówił dalej Mariusz Gachewicz.  To wielka odpowiedzialność, ale jednocześnie oznaka zaufania jaką jestem darzony w gronie carvingowym (…) – kontynuował.

Rok 2012 to również szczególny rok dla założycieli Instytutu Sztuki Carvingu. Na arenie ogólnopolskich konkursów po raz pierwszy zwycięża Grzegorz Gniech (Puchar Polski). Ale to debiut na arenie międzynarodowej jest dla nich szczególnym wydarzeniem. (…) Jechaliśmy do Erfurtu zdobyć doświadczenie, zobaczyć jak to jest na zagranicznym konkursie. W najśmielszych snach nie przypuszczałem, że wrócimy z Międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej IKA 2012 z brązowymi medalami! Dodatkowo muszę zaznaczyć, że W Olimpiadzie IKA 2012 startowało blisko 2 tysiące zawodników z 54 krajów świata (…) – opowiadał zebranym Grzegorz Gniech. Oprócz Pawła Sztenderskiego i Grzegorza Gniech, brązowe medale z Olimpiady IKA 2012 przywieźli również Łukasz Szewczyk oraz Piotr Wasik.

To właśnie ta czwórka zawodników skutecznie zdominowała polską sceną carvingową na kolejne lata. Od zwycięstwa Mariusza Gachewicza w Skierniewicach we wrześniu  2010 roku, już tylko oni wygrywali ogólnopolskie zawody carvingowe:

Paweł Sztenderski 6 zwycięstw – (Ogólnopolskie Zmagania Carvingowe 2010; Turniej w Grucznie 2011, 2014; Mistrzostwa Polski 2011; Puchar Polski 2011; Olimpiada Carvingowe Grafitti 2013)
Piotr Wasik 5 zwycięstw – (Festival Carvingu 2011; Mistrzostwa Polski 2012, 2013, 2014; Turniej w Grucznie 2012)
Grzegorz Gniech 3 zwycięstwa – (Puchar Polski 2012; Festival Carvingu 2013; Turniej w Grucznie 2013)
Łukasz Szewczyk 1 zwycięstwo – Festival Carvingu 2012

Paweł Sztenderski oraz Grzegorz Gniech bardzo udanie startowali również w międzynarodowych konkursach w Czechach. W roku 2013 Polska wzbogaciła się o kolejnego zwycięzcę w zagranicznych konkursach. Paweł Sztenderski zwyciężył w Gastro Hradec Cup 2013 (wygrał wszystkie konkurencje – 3 złote medale) oraz wygrał organizowany w ramach tych samych zawodów Melonouvy Sampionat 2013 zdobywając kolejny złoty medal. Tuż za nim w obu konkursach plasował się Grzegorz Gniech.  W roku 2014 Paweł Sztenderski ponownie zwyciężył w Gastro Hradec Cup. Natomiast Grzegorz Gniech pokonał wszystkich rywali w Melonouvym Sampionacie 2014 . W tym prestiżowym konkursie nasz kraj doczekał się drugiego (po Mirosławie Bobrowskim) sędziego w międzynarodowym konkursie carvingowym – Paweł Sztenderski.

W roku 2013 pojawiła się kolejna książka o carvingu (Grzegorz Gniech, Paweł Sztenderski).

Również w roku 2013 Łukasz Szewczyk oraz Piotr Wasik zdobyli brązowy medal w jednej z konkurencji Mistrzostw Europy w Moskwie.

Na fali popularności stowarzyszenie Carving Team Poland organizuje ogólnopolski konkurs wyłącznie dla debiutantów – zwycięża Dominika Sadowska.

W roku 2014 odbywają się najbardziej prestiżowe zawody w świecie kulinarnym.  Polskie środowisko carvingowe udanie reprezentowali Grzegorz Gniech oraz Paweł Sztenderski. Oboje zdobywają srebrne medale podczas Kulinarnego Pucharu Świata w Luxemburgu.

Przed zakończeniem prezentacji z historii sztuki carvingu w Polsce panowie Grzegorz Gniech oraz Paweł Sztenderski opowiedzieli o jeszcze jednym konkursie carvingowym:

(…) to konkurs szczególnie nam bliski (…) – mówił Grzegorz Gniech. Paweł Sztenderski dodawał: (…) od początku działalności szkoleniowej zgłaszano nam zapotrzebowanie na ogólnopolski konkurs dla uczniów. Postanowiliśmy odpowiedzieć na ten apel. Tak właśnie zrodziły się Carvingowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Pierwsze edycja odbyła się w roku 2012 w Gdańskim ZOO. Kolejne edycje w latach 2013-2015 odbyły się już w Wejherowie, w Hotelu Olimp Resport & Spa (…)

A historia carvingu pisze się dalej!

Historia najnowsza:

Podczas zawodów Pucharu Polski w lutym 2015 dochodzi do przerwania trwającej od 2010 roku pasy nieustannych zwycięstw najlepszej czwórki w środowisku carvingowym (Wasik, Sztenderski, Gniech, Szewczyk). Puchar Polski w Carvingu zdobywa Dominika Sadowska, stając się równocześnie pierwszą Polką, która zwycięża w otwartym, ogólnopolskim konkursie carvingowym.

W czerwcu 2015  po dwukrotnym zajęciu drugiego miejsca w Carvingowych Mistrzostwach Polski Juniorów w latach 2013 i 2014 zwycięża Arkadiusz Rosiak, zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów 2015. Wcześniej Mistrzostwo wśród juniorów zdobywali Dominik Bajer w 2012 i 2013 oraz Czeszka Eliska Vostalova w 2014.

W tym roku odbędą się również kolejne zawody Mistrzostw Polski, które tym razem zawitają do Wrocławia. Historia Carvingu w Polsce napisze wówczas swój kolejny rozdział.

#3 2015-10-15 11:35:17

owocowe dekoracje
Administrator

Osobiście uważam, że nie jest to cała pełna i wyczerpująca historia carvingu w Polsce ( tak jak to określają  autorzy ). Nie uwzględnia wielu wątków i pomija wiele osób które  tworzyły  historię carvingu  w Polsce
Oto kilka uwag do Historii carvingu w Polsce.
Cześć z nich na szczęście zostało uwzględnionych  i artykuł  (  w części )został poprawiony ..Szkoda tylko że po interwencjach

#4 2015-10-15 11:36:19

owocowe dekoracje
Administrator

Pytanie Agnieszki dotyczące Historii carvingu W Polsce  za strony http://www.carving-art.pl/2015/07/29/in … -w-polsce/

Agnieszka Mielniczuk
2015/08/12 at 19:05
Witam ,serdeczne GRATULACJE dla Pani Dominiki,ale chyba zapomnieliście o konkursie z przed kilku lat ,rok 2009 i ,,Ogólnopolskie Zmagania Carvingowe”,które odbyły się oczywiście we Wrocławiu.Tam również była kategoria
” Debiut”,w której startowało o ile sobie przypominam 21 uczestników. Uplasowaliście się kolejno na II i III miejscu tej konkurencji,natomiast to pierwsze zajęła kobieta.
Koledzy CARVINGOWCY przykro mi,że nas kobiet w światku Carvingowym jest tak niewiele,a tak szybko zapominacie o naszych sukcesach-naprawdę osiągniętych wcale nie mniejszym wysiłkiem.
Pozdrawiam serdecznie Panią Dominikę i wszystkie KOBIETY zajmujące się Carvingiem :-)….trzymajcie się ciepło i jak widać na moim przykładzie walczcie o swoje.
Agnieszka Mielniczuk
I Miejsce Kategoria:Debiut
„Ogólnopolskie Zmagania Carvingowe” 2009r
II Wicemistrz Rzeźby Owocowe
„Ogólnopolskie Zmagania Carvingowe” 2009r
II Miejsce „II Puchar Skierniewic” 2010r
III Miejsce „Puchar Polski w Carvingu owocowym” 2011r

#5 2015-10-15 11:37:05

owocowe dekoracje
Administrator

Odpowiedz Pawła dotyczące artykułu  Historia  carvingu W Polsce  za strony http://www.carving-art.pl/2015/07/29/in … -w-polsce/

Paweł Sztenderski
2015/08/17 at 23:02
Ciesze się że ktoś tu zagląda, hehe. I to w dodatku tak utalentowana osoba jak Ty Agnieszko img/smilies/smile Nie musisz przypominać, w końcu Zmagania we Wrocławiu to był nasz debiut na ogólnopolskiej arenie. Dla mnie osobiście liczy się jednak wyłącznie ogólna klasyfikacja! Choć muszę przyznać, że to był również Twój czas, kilka miejsc na podium, kilka naprawdę fajnych i przede wszystkim niepowtarzalnych prac! Fajnie byłoby Cię zobaczyć ponownie na konkursie! Brakuje u nas w światku osób o tak dużych umiejętnościach!!! A więc do zobaczenia?

#6 2015-10-15 11:37:38

owocowe dekoracje
Administrator

Pytanie Łukasza dotyczące Historii carvingu W Polsce  za strony http://www.carving-art.pl/2015/07/29/in … -w-polsce/

Łukasz Kowalewski
2015/09/03 at 17:55
Tak się zastanawiam czy koledzy carverzy Paweł Sztenderski i Grzegorz Gniech znają podstawowe informacje o historii carvingu polskiego.
Rozumiem, że promuje się własny team carving ale trzeba to robić zgodnie z faktami.
Może koledzy mi wyjaśnią dlaczego promują swoja koleżankę Dominikę Sadowską jako pierwsza kobietę, która jako pierwsza wygrała ogólnopolski konkurs carvingowy.
link do informacji
http://www.carving-art.pl/…/insty … to…/
Skoro każdy carver wie lub chociaż powinien wiedzieć,że pierwszą kobietą ,która wygrała ogólnopolski konkurs carvingowy była Supatra Seeda .
Były to I Mistrzostwa Polski w carvingu o puchar Gronex”u .
link do info
http://www.carving-art.pl/…/histo … yc…/
Może koledzy sprostują i wyjaśnia te sprzeczne informacje

#7 2015-10-15 11:38:53

owocowe dekoracje
Administrator

Odpowiedz Pawła dotyczące artykułu  Historia  carvingu W Polsce  za strony http://www.carving-art.pl/2015/07/29/in … -w-polsce/

Paweł Sztenderski
2015/10/09 at 10:20
Masz rację Łukaszu. Dziękuję za spostrzeżenie i czujność. Już poprawiłem! Pozdrawiam 😉

#8 2015-10-15 12:05:48

owocowe dekoracje
Administrator

Niestety mimo poprawek w  artykule opisującym historie carvingu w Polsce nadal roi się od błędów
Np. Puchar Polski organizowany w Skierniewicach Przez Tomasza Szpalek odbywał sie w latach 2009-2012
Widać porażającą niewiedze autora w temacie historii carvingu w Polsce , a może po prostu skoro np w roku 2012 nie był na Pucharze Polski to nie warto o tym wspominać
Ponad to zupełnie pomijany jest wątek polskich narzędzi do carvingu Firmy NEXTLINE.
Przykre  jest to, że pisze się o książkach a o narzędziach  do carvingu już nie.
A chyba to także jest element historii carvingu w Polce.

#9 2015-10-29 11:35:29

NEXTLINE Tomasz Szpalek
Użytkownik

Paweł Sztenderski na stronie Carving-art  w artykule  "Instytut Sztuki Carvingu" pisząc o historii carvingu w Polsce zapomniał napisać również o tym, iż  na Pierwszych Mistrzostwach Europy w 2009 roku w Pradze organizowanych przez Ludka Prochazkę założyciela Czech Carving Studio   Tomasz Szpalek zdobył srebrny medal i tytuł vice Mistrza Europy w carvingu ......

#nextlinecarving

#10 2015-11-07 19:40:05

AgnieszkaM
Użytkownik

Witam:-)
to moja wypowiedź ,którą umieściłam na stronie carving-art.pl, a na dzień dzisiejszy jeszcze nie została opublikowana....

Agnieszka Mielniczuk
Your comment is awaiting moderation.
2015/10/14 at 22:48

Hmmm, dziękuję Pawle za słowa uznania dla moich prac, jednakże jakiś czas temu podjęłam decyzję,że nie będę już startowała w konkursach carvingowych ,dzisiaj już jestem pewna ,że była to słuszna decyzja.

Piszesz ,że dla Ciebie liczy się tylko zwycięzca, ja to szanuję Twój prywatny wybór, natomiast ------------------- kilka lat temu zorganizował, konkursidło a w nich kat. Debiut i były to jedyne debiuty na przestrzeni kilku lat.
Ten fragment z historii Polskiego Carvingu został już zapisany i nikt nie ma już na niego wpływu – mi jest tylko przykro, że ciągu takiego czasu,na dwóch zestawieniach zwycięzców Ogólnopolskich Konkursów Carvingowych ,
które są zamieszczone na stronach http://www.carvingteampoland.pl/?page_id=22http:// ,
i http://www.carving-art.pl/2015/07/29/in … -w-polsce/
nie ma żadnych informacji dotyczących Debiutów z 2009r,
więc moje pytania:

– gdzie jest zachowana „zasada wzajemnego poszanowania” w stosunku do pomysłodawcy i organizatora konkursu ?
– czy jest to na pewno rzetelne zestawienie zwycięzców ?
– czy wszyscy z PGC macie identyczne zdanie ,że liczy się tylko zwycięzca ……i teraz ogólna klasyfikacja, czy po prostu została wykonana opcja kopiuj-wklej ?
– dlaczego promowane są debiuty,gdzie startowało 5 uczestników, a te, w których uczestniczyło ,jeżeli się nie mylę 17 zawodników-poszły w niepamięć ?

Dziwią mnie Twoje słowa,dotyczące ogólnej klasyfikacji, będąc zawodnikiem i otrzymując nagrody w międzynarodowych konkursach carvingowych w ogólnej klasyfikacji i w różnych kategoriach , to zwycięstwa w kategorii nie bierzesz pod uwagę?

Jeżeli kiedykolwiek,ktoś zechce ,spisać Historię Polskiego Carvingu na łamach książki, życzę sobie i wszystkim startującym zawodnikom,żeby zostało to zrobione rzetelnie.

Koledzy i koleżanki nie zapominajcie o Tych co biorą udział w konkursach,bo gdyby nie Oni ,to ich by nie było,a
dla Każdej z Tych osób uczestnictwo w takich zawodach jest nie mniej ważne jak dla Was podium.

#11 2015-11-12 11:04:59

NEXTLINE Tomasz Szpalek
Użytkownik

Agnieszka podejrzewam ,że próżne Twoje czekanie na odpowiedz od Pawła  Sztenderskiego  na  jego stronie carving-art.pl .
Tam jest tak zrobione ,że  komentarz który Ty piszesz jest widoczny tylko na twoim komputerze .
Wszyscy inny czytający stronę carving-art.pl nie wiedzą że Ty coś napisałaś a Ty siedzisz grzecznie czekając na odpowiedz ....   
Zadajesz trudne pytanie wiec nie sadzę aby Paweł Sztenderski lub Grzegorz Gniech  na nie odpowiedzieli .
Proponuje np pisać na Facebooku ,może tam odpowiedzą .
Może trzeba pytać na profilach Mariusza Gachewicza , Marka Rybackiego Krzysztofa Wierzby i innych, którzy wzięli odpowiedzialność za carving w Polsce .
Może oni poczują się wywołani, wszak przecież Paweł Sztenderski reprezentuje CTP i  do czegoś zobowiązuje statut Carving Team Poland ..
Może wreszcie trzeba napisać bezpośrednio do Prezesa Stowarzyszenia Polska Grupa Carvingowa i zapytać o to czy oni nie maja nic przeciwka takiemu fałszowaniu historii Polskiego carvingu ..
A swoją droga to dziwię sie innym carvingowcom ,że  nie reagują na to iż pozbawia się ich osiągnięć  związanych z carvingiem

Ostatnio edytowany przez NEXTLINE Tomasz Szpalek (2015-11-12 11:07:33)

#nextlinecarving

#12 2015-11-23 22:08:18

NEXTLINE Tomasz Szpalek
Użytkownik

Odpowiedz Pawła Sztenderskiego na pytanie Agnieszki Mielniczuk

Paweł Sztenderski
2015/11/20 at 09:07
Agnieszko, nikt nie ujmuje twoich zasług ani osiągnięć, bynajmniej nie robi tego celowo. Historia Debiutów ma miejsce na wielu konkursach, zarówno na OZC jak i na edycjach MP miały one miejsce, ja sam nawet byłem głównym pomysłodawcą i organizatorem osobnego konkursu dla debiutantów właśnie. Nikt tego nie neguje, nikt nie zabiera Tobie i innym własnych osiągnięć ani radości ze startowania w konkursach. To że tego tutaj nie ma to nie znaczy że nie możesz tego sobie wpisać w swoje carvingowe CV, podobnie jak osiągnięcia innych. W kartach historii najczęściej zapisują się zwycięzcy, to o nich się mówi i o nich się pamięta. Nie tylko w carvingu. Zwycięzca może być niestety tylko jeden. Nie zawsze ten sam, ale niestety jeden. Każdy startujący na swój sposób też jest zwycięzcą! Możliwość rywalizacji na ogólnopolskim poziomie, wygranie jednej lub więcej kategorii czy podkategorii, pokonanie swoich własnych granic czy lęków, zrobienie unikalnej, niespotykanej pracy itp – każdy startujący niewątpliwie na swój sposób wygrywa, ale to niestety nie są zwycięstwa, które zapisują się dużymi zgłoskami w historii.

PS. Jeśli potrzebujesz szybkiej odpowiedzi na jakikolwiek temat, post, komentarz itp to po prostu napisz mi wiadomość, maila, sms’a lub po prostu zadzwoń 501661862 – nie siedzę 24/7 przed kompem… dałaś się podpuścić człowiekowi o niewielkim wzroście niestety ;(
Spróbuj napisać własny tekst, postudiuj internet i opublikuj to. A potem czekaj na opinie innych, i zobacz co się dzieje niezależnie od twoich intencji!

#nextlinecarving

Stopka forum