Forum o carvingu NEXTLINE

Forum carvingowe NEXTLINE

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-03-05 13:17:06

owocowe dekoracje
Administrator
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Moje rozważania na temat Mistrzostw Polski w carvingu

Super że wreszcie uda sie zorganizowac mistrzostwa .Pojawiło sie kilku nowych i co ważne dobrych carvingowców.
Uważnie czytałem regulamin .Jak sie okazuje mają być w formie free style.Nie zazdroszcze sędzom, którzy będą musieli rozstrzygać pomiedzy super zrobionym bukietem kwiatów a doskonale wyrzeżbionym zwierzęciem lub twarzą człowieka.Cieżko też będzie ocenić czy dana praca jest spójna z tematem np: "życie" lub chociażby "przyroda" (która zawiera elementy fauny i flory).Piszę o tym bo czytająć regulamin zastanawiałem sie czy tylko ja mam podobne spostrzeżenia
Wraz z Markiem i Mariuszem byliśmy ostatnio na mistrzostwach europy w Lisku.Tam to dopiero był free style .Poczawszy od układania stołów do tematyki czy czasu wykonywania dekoracji. 
Napiszczie co o tym myślicie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#2 2010-03-09 01:33:10

annac79
Użytkownik

Re: Moje rozważania na temat Mistrzostw Polski w carvingu

Widzę że mistrzostwa w carvingu stają się coraz bardziej poważniejszą i droższą imprezą w Polsce. Trzeba przejść przez system oceniania nadesłanych zdjęć, zaopatrzyć się we własne owoce i zapłacić 100 zł. Do tej pory owoce były sponsorowane a koszt wynosił 50 zł. Jak ktoś nie posiada własnego transportu to w pociągu czy w autobusie będzie prócz podręcznego bagażu wiózł jeszcze owoce - no super!! Ilość owoców jest dowolna, a wymiary nie większe "jak 60 cm szerokości, 60 cm długości i nie mnie jak 40 cm wysokości mierzonej od blatu stołu". To organizator musi nam zapewnić duże stoły by ta kompozycja się zmieściła img/smilies/smile Jest jeszcze kilka uwag, ale nie chcę usłyszeć "że jak komuś coś się nie podoba to niech nie bierze w tym udziału" bo zapewne takie słowa cisną się do ust nie jednemu czytelnikowi tego posta. Uważam że każda uwaga jest cenna, czy to od doświadczonego "carvingowca" czy od amatora w tej dziedzinie.

#3 2010-04-16 19:47:38

Pawel Sztenderski
Użytkownik
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]
Serwis

Czytając regulamin dwie rzeczy od razu rzuciły mi się w oczy. Pierwsza to koszt udziału w imprezie. Tutaj duży minus, ale o tym już było powyżej więc nie ma co się powtarzać. Druga rzecz to sprawa o której pisze Tomek. Jak sprowadzić różnego rodzaju prace i techniki do wspólnego mianownika. Rodzi to pewne wątpliwości co do ostatecznej klasyfikacji, zwłaszcza, że nie słyszałem o tym aby ta rywalizacja odbywała się w więcej jak jednej kategorii. Chociaż w tym temacie także przychodzi mi na myśl także coś takiego: free style: czyli technikę i temat pracy możemy dobrać sobie sami, co sprawia że możemy wyeksponować, zaprezentować to w czym jesteśmy najlepsi. Nikt nie narzuca nam tego czy owego jak na większości konkursów. W sumie to dobra idea. Zawsze szukajmy pozytywów :-)

#4 2010-04-16 21:26:42

owocowe dekoracje
Administrator

No tak ja też jestem za tym aby zawsze szukać pozytywów.Jednak podobnie jak Ty obawiam się że na koniec imprezy pojawią się różnego rodzaju komentarze co do ostatecznej klasyfikacji. Przeżyliśmy już kiedyś taką sytuacje i myślę,że organizatorzy powinni włożyć trochę energii w to aby tego uniknąć .Poza tym to będą III Mistrzostwa Polski oparte na freestylu. Może czas na zmiany.Oprócz tego uważam,że tego typu zawody ( chociaż może trzeba napisać wszystkie zawody) powinny zmuszać zawodników do jakiejś inwencji twórczej ,poszerzania umiejętności i wzornictwa,A przy freestylu tak jak piszesz każdy zrobi co umie i nie będzie się zbytnio wysilać aby zrobić coś nowatorskiego.Jeśli organizatorzy nic nie zmienią to III Mistrzostwa Polski w Carvingu mogą wyglądać jak Olimpiada sportowa z jedną konkurencją i zawodnikami z których jeden biegnie, drugi skacze wzwyż, trzeci rzuca oszczepem, czwarty płynie kraulem, piąty skacze w dal, szósty i siódmy grają w pingponga. Ciekawe jak wybrać  najlepszego

Stopka forum